Корзина
4 отзыва
Корзина

Збережемо планету

 

«Не нашкодь» - найстаріший принцип лікарської етики, приписуваний Гиппократу.

 

Було б добре і нам впроваджувати цей принцип в усі сфери своєї життєдіяльності. Наприклад - не нашкодь своїй планеті.

Мені здавалося, зараз про пластик і викиди СО2 не замислюється тільки самий ледачий. Але не в нашій країні, у нас про це замислюватися навіть якось не прийнято. Чи то через незнання, чи то через пофігізм.

Коли вчені кричать про те, що свої звички, свій підхід в управлінні землею людству треба міняти зараз! інакше людству загрожують величезні страждання. Люди кажуть на це - «ой набридли ваші страшилки, треба думати позитивно, не треба нас залякувати, на наш вік вистачить. У нас, знаєте, є важливіші проблеми - нагодувати дітей, відвезти і забрати їх зі школи, заплатити за опалення ... Нехай влада та екологи про екологію і думають ... »

Ні, ми повинні знати, повинні замислюватись ...

У 1992 році вперше вийшов маніфест «Попередження людству» підписаний понад 1700 вчених, нобелівських лауреатів, який застерігає про те, що «люди і природа перебувають на траєкторії зіткнення». У цьому маніфесті вчені висловили стурбованість з приводу існуючої шкоди планеті, а також потенційної, пов'язаної з виснаженням озонового шару, прісної води, морського життя, а також наявністю мертвих зон океанів, втратою лісів, руйнуванням біорізноманіття, зміною клімату, і триваючим зростанням населення.

Це послання набуло досить слабкий ефект.

Через 25 років вчені публікують новий відкритий лист до всіх жителів нашої планети, підписаний вже 15000 вчених з 184 країн.

У новому маніфесті, вони констатують, що за ці 25 років ситуація погіршилася і ця тенденція не знижується. Людство не тільки не впоралося з екологічними проблемами, в деяких областях вони стали набагато серйозніше. Серед дев'яти головних тривог людству вдалося впоратися лише з озонової дірою завдяки поступової відмови від використання в промисловості хлорфторуглеродов.

Автори листа наводять результати спостережень за 25 років:

✔️середні глобальні температури виросли на 0,5 градуса Цельсія;

✔️середньорічні викиди вуглекислого газу - на 62 відсотки;

✔️втрачено близько 121,5 мільйона гектар лісів;

✔️на 26 відсотків знижені запаси прісної води в розрахунку на одного жителя планети;

✔️на 75 відсотків зросла кількість океанічних мертвих зон.

✔️населення Землі збільшилося на два мільярди, тоді як популяція інших ссавців, а також рептилій, амфібій і риб скоротилася майже на 30 відсотків. Дослідники відповідають, якщо ці темпи збережуться, то до 2050 року людей на планеті може стати вже понад 9 мільярдів, що, безумовно, призведе до катастрофічного і незворотного зниження біорізноманіття і не тільки.

До вчених починають прислухатися. У 2015 році, підписана майже 200 країнами, Паризька угода по скороченню викидів СО2, щоб утримати стрімкий наступ глобального потепління - реалізується.

Кожен з нас робить внесок у викид СО2, навіть неосвідомлюючи і кожен з нас може його скоротити. Наприклад в ЄС люди скорочують час користування авто,  користуються нам лише тоді, коли треба щось важке нести, наприклад у вихідний коли їдуть в супермаркет, а так - велосипед, пішки, поїзди. Також авто на альтернативному паленні, гібридів - дуже багато. Люди, купуючи авто, надають перевагу саме гібридам чи електрокарам.

 

Друге джерело викидів СО2, після пересувних засобів, це - м`ясо-молочна галузь промисловості. Якщо тваринний білок у вашому раціоні скоротиться наполовину, ви зможете зменшити свій "вуглецевий слід" більш ніж на 40%.

Кожен може замислюватися про збереження планети, сьогодні ми легко можемо робити свій внесок в збереження природних ресурсів (вода, земля, повітря). Замислюйтесь, обирайте менш із зол. Якщо зараз не цікавитись і не замислюватися про це, в доступному для огляду майбутньому наші звички і елементарний комфортний спосіб життя будуть просто недоступні і неможливі.

Для зацікавлених:

Глобальне потепління. Що можу зробити особисто я? 

Про збереження ресурсів 

Мертві зони океану 

Про Маніфест «Попередження людству» 

Паризька угода 2015 

 

Другие статьи